Tvarohové buchty

Autor receptu: LucieK
E-mail: xkosl105@studenti.czu.cz
Tvarohové buchty
Tvarohové buchty
Tvarohové buchty
Tvarohové buchty
Doba přípravy:
30 minut
Počet porcí:
4 porce
Chod:
moučník
Druh přípravy:
pečení
Národní kuchyně:
Česká

Hledat podobné recepty >>

Napište komentář >>

Přidat fotografii >>


Sdílet
Dejte svým přátelům vědět o tomto receptu na tvarohové buchty.

Postup přípravy


Nejdříve si zaděláme kvásek. Sto mililitrů teplého mléka osladíme lžičkou cukru, zamícháme a rozdrobíme do něj droždí. Počkáme až droždí začne dělat puchýřky. Mezitím do mísy prosejeme mouku, přidáme špetku soli, vanilkový cukr a zbytek obyčejného cukru. Necháme si rozpustit 60 g másla a vychlazené ho společně s vykynutým droždím a žloutkem přidáme do mísy. Přidáme zbytek mléka a začneme směs promíchávat.

Pořádně těsto promícháme a dle potřeby přidáme mouku nebo mléko, aby těsto mělo správnou konzistenci. Promíchání je nejdůležitější fází celého procesu, je důležité, aby se všechny ingredience dobře spojily a zároveň je třeba do těsta vhnětat vzduch. Těsto musí být hladké, nesmí se lepit na stěny mísy a v závěru se na něm začnou dělat bubliny. V této chvíli ho poprášíme moukou a zakryjeme nejlépe potravinářskou folií, a necháme vykynout.

Vymastíme si pekáč máslem a v rendlíku si rozpustíme zbytek másla. Vykynuté těsto rozválíme na pomoučněném válu do výšky cca jednoho centimetru. Rozvrhneme si to tak abychom těsto rozkrájeli na čtverečky rozměru 5x5 cm. Do těchto čtverečků vložíme tvaroh, který jsme si předtím osladili moučkovým (cca 4 lžíce, dle chuti) a skořicovým cukrem a přidali do něj jedno celé vejce. Každý čtvereček po té zabalím do uzlíčku. Každý takto vytvořený uzlíček důkladně potřeme máslem a vložíme spojem směrem dolů do připraveného pekáče. Jednotlivé buchty vkládáme těsně vedle sebe.

Pokud máme hotovo, necháme buchty v pekáči ještě cca 10 minut vykynout. Poté je vložíme do předehřáté trouby na 200 0C a necháme je 10 minut péct. Dalších cca 15 minut troubu ztlumíme a buchty dopečeme. Pokud se Vám bude zdát, že buchty i po této době nemají správnou barvu, tak je pečte ještě dalších cca 5 minut.

Buchty poté necháme vychladnout a podáváme pomoučněné. 

Příloha/y

mléko

Zobrazit další recepty na moučník >>

Novinka: Moje osobní poznámkyPokud se Vám recept líbil, můžete mu přidělit libovolný počet hvězdiček:

Hodnocení: 6.0/10 (2 hlasy)

Komentáře

Nový komentář

Jméno:
E-mail:
Web:
Web (znovu):
Nadpis:
Komentář:
(tučně označená políčka jsou povinná!)

Recept: Tvarohové buchty

Autor receptu: LucieK | Shlédnuto: 3720

© Petr Benda, Václav Lohr, 2007-2021 - brtnik.info

from cache